• W dniach od 24 do 25 kwietnia 2024 roku Instytut Doradztwa Sp.zo.o. , Klaster Zrównoważona Infrastruktura oraz nasz partner Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 były wystawcami Małopolskiego Festiwalu Zawodów.

  W Hali Expo , na dużym stoisku wystawienniczym  przygotowanym przez krakowski Urząd Marszałkowski zaprezentowaliśmy naszą nową ofertę kursów zawodowych z pomp ciepła z użyciem technologii VR

  Nowy  kurs  z pomp ciepła Instytutu Doradztwa  bazuje na  aplikacji , którą stworzyliśmy w ramach projektu VR4VET Erasmus Project 2021-2-PL01-KA210-VET-000051111 “Virtual reality in the real vocational training”

  Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu mogła korzystając z okularów VR zapoznać się z wirtualnymi  elementami  budowy  pomp ciepła oraz quizem  VR z zakresu poszczególnych elementów instalacji PC.

  Festiwal Zawodów to cykliczne wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim.

   Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

  Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwal Zawodów w Małopolsce to święto szkolnictwa zawodowego. W czasie jego trwania uczniowie szkół kształcących zawodowo prezentują w sposób interaktywny zdobyte umiejętności zawodowe.

    

  Skip to content