• Instytut Doradztwa Sp. z o.o. jest instytucją powstałą w 2004 r, która od wielu lat organizuje specjalistyczne szkolenia techniczne i świadczy usługi doradcze dla firm sektora MŚP. Jesteśmy Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego, która posiada  akredytację  Urzędu  Dozoru Technicznego do organizowania kursów zawodowych  z odnawialnych źródeł energii. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno szkolenia komercyjne jak i dofinansowane. Kursy adresujemy do firm, instytucji , szkół oraz osób indywidualnych pragnących poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie umiejętności technicznych, uprawnień zawodowych, energetycznych oraz wielu innych. Nasze szkolenia to:

  Szkolenia oraz warsztaty organizujemy we własnych salach szkoleniowych i konferencyjnych  w  Kokotowie i Centrum Eko Energetycznym w Suchorabie. Na życzenie, w przypadku grup zorganizowanych jesteśmy w stanie prowadzić  kursy i egzaminy w zakładach pracy i miejscach wyznaczonych przez klienta.

  Akredytowany  Ośrodek Innowacji

  Instytut Doradztwa Sp. z o.o. 5 lutego 2016 r. uzyskał akredytację Ministerstwa Rozwoju w zakresie świadczenia proinnowacyjnych usług doradczych: http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/pierwsze-osrodki-innowacji-z-akredytacja-ministerstwa-rozwoju/ Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do współpracy i skorzystania z usług doradztwa proinnowacyjnego w ramach systemu akredytacji oraz poprzez Bazę Usług Rozwojowych. Usługi takie mogą podlegać dofinansowaniu nawet w 95% w ramach rożnych instrumentów krajowych i regionalnych.

  Fiszka oferty usług doradczychCzytaj więcej
  Fiszka oferty usług proinnowacyjnychCzytaj więcej

  O Naszym klastrze


  Instytut Doradztwa Sp. z o.o. jest koordynatorem Klastra Zrównoważona Infrastruktura, uznanego w roku 2016 oraz ponownie w 2019 za Krajowy Klaster Kluczowy jako jeden z kilkunastu klastrów w Polsce.

  W tym zakresie nasza instytucja zajmuje się: wdrażaniem wyników prac badawczo-rozwojowych, dostarczaniem  do biznesu rozwiązań przydatnych w obszarach związanych z branżą budowlaną, informatyczną i automatyki przemysłowej.

  Instytut na rzecz członków Klastra zrealizował inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dwa prototypowe budynki zero-energetyczne (jednorodzinny 180 m2 oraz biurowo-produkcyjny 1000 m2) zostały wykonane w oparciu o własne autorskie rozwiązania w zakresie konstrukcji, materiałów energooszczędnych i systemów OZE. Budynki są równocześnie laboratoriami, gdzie prowadzimy prace badawczo-rozwojowe i doradcze dla członków klastra www.klasterzi.pl

  Instytut Doradztwa posiada również mobilne laboratorium innowacyjnego budownictwa – jest to specjalny pojazd wyposażony w ultranowoczesny sprzęt do diagnostyki energetycznej w budownictwie. Dzięki laboratorium możliwe jest wykonanie prac badawczych w terenie w zakresie szczelności powietrznej budynków, badań termowizyjnych, badań parametrów klimatu lokalnego i komfortu termicznego, badań współczynnika przenikania ciepła oraz wilgotności przegród.

  Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych usług.

  Instytut Doradztwa posiada certyfikaty


  Członkostwo w Organizacjach


  Międzynarodowe Stowarzyszenie KNX

  Niemieckie Stowarzyszenie Zarządzania Środowiskowego, propagujące ideę zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska, największa europejska inicjatywa prośrodowiskowa zrzeszająca ponad 500 członków z różnych branż.

  Polish Green Building Council/ Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – organizacja pozarządowa, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

  Wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych

  Klauzula informacyjna zgodna z RODO

  Polityka prywatności w firmie Instytut Doradztwa Sp. z o.o.

  Skip to content