Trwają intensywne prace nad opracowaniem materiałów dydaktycznych w technologii XR dotyczących systemów wentylacji i rekuperacji w ramach projektu pt: „Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości XR w kształceniu zawodowym z zakresu wentylacji i rekuperacji”, realizowanego w ramach programu Erasmus+, KA210-VET – Partnerstwa na małą skalę w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego.
Członkowie zespołu projektowego regularnie spotykają się online i na bieżąco dyskutują nad poszczególnymi etapami prac.
Należy podkreślić, że przygotowanie materiału dydaktycznego o wysokim stopniu uporządkowania (zorganizowania) jest jednym z ważniejszych czynników warunkującym efektywniejsze jego przetworzenie i przyswojenie przez uczniów. Dlatego też konieczne jest właściwe określenie zakresu tematyki opracowywanych materiałów dydaktycznych. Bez dokładnie określonego otoczenia, warunków brzegowych, koncepcji graficznych oraz różnych wariantów prezentacji wizualnej nie będzie miało miejsca oddanie w pełni warunków realnego świata oraz schematu systemów wentylacyjnych realizowanych w świecie rzeczywistym.
Dlatego tak ważny jest transfer wiedzy posiadanej przez ID i ZSE, aby pracownicy 3DL mogli we właściwy sposób przygotować dane techniczne do poszczególnych typów materiałów dydaktycznych (w różnych formach wirtualnych).


