• KLASTER ZRÓWNOWAŻONA INFRASTRUKTURA NA DRUGIEJ WIELKIEJ LEKCJI EKOLOGII W TAURON ARENA W KRAKOWIE.

  W dniu 7 października 2019 roku w TAURON Arenie Kraków zorganizowano drugą edycję Wielkiej Lekcji Ekologii.

  Na stoisku w arenie  stanęło nasze mobilne laboratorium, w którym można było się dowiedzieć czym jest niska emisja i jakie są sposoby jej ograniczenia?

  Zaprezentowaliśmy także edukacyjne wersje sprzętów z zakresu odnawialnych źródeł energii takie jak: panel fotowoltaiczny z falownikiem , model pompy, kolektora solarnego oraz mini elektrowni wiatrowej.

  Gościnnie nasze stoisko wsparli uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 wraz z nauczycielką przedmiotu Panią Izą Góralczyk.

  Uczniowie z technikum prowadzili mini warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu działania fotowoltaiki i pomp ciepła.

  Podczas imprezy można było także zobaczyć m.in. ekologiczny park maszyn, czyli pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki w codziennej pracy (m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki), a także elektryczny ekologiczny autobus z taboru krakowskiego MPK oraz świeżo zakupione elektryczne samochody wykorzystywane przez Krakowski Holding Komunalny. W programie znalazły się warsztaty i gry dotyczące segregacji śmieci, tego co robić, aby nie zanieczyszczać wody oraz dlaczego warto zastąpić węgiel ciepłem sieciowym?

  Głównym celem wydarzenia było zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków i miejskie spółki komunalne. Organizatorom zależało na pokazaniu tych działań dzieciom i młodzieży stąd pomysł na przygotowanie „lekcji” i zgromadzenie w jednym miejscu wielu podmiotów, którym bliskie są tematy związane z ekologią.