O Nas


Instytut Doradztwa Sp. z o.o. jest instytucją powstałą w 2004 r, która od wielu lat organizuje specjalistyczne szkolenia techniczne i świadczy usługi doradcze dla firm sektora MŚP. Jesteśmy Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego, która posiada  akredytację  Urzędu  Dozoru Technicznego do organizowania kursów zawodowych  z odnawialnych źródeł energii. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno szkolenia komercyjne jak i dofinansowane. Kursy adresujemy do firm, instytucji , szkół oraz osób indywidualnych pragnących poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie umiejętności technicznych, uprawnień zawodowych, energetycznych oraz wielu innych. Nasze szkolenia to:

  • Praca na własnym, specjalistycznym sprzęcie
  • Profesjonalna i doświadczona kadra
  • Pomoc w  pozyskaniu dofinansowania na edukację i egzaminy
  • Nocleg i wyżywienie dla uczestników
  • Zaświadczenia ukończenia kursów uprawniające do przystąpienia do egzaminu

Szkolenia oraz warsztaty organizujemy we własnych salach szkoleniowych i konferencyjnych  w  Kokotowie i Centrum Eko Energetycznym w Suchorabie. Na życzenie, w przypadku grup zorganizowanych jesteśmy w stanie prowadzić  kursy i egzaminy w zakładach pracy i miejscach wyznaczonych przez klienta.

Akredytowany  Ośrodek Innowacji


Instytut Doradztwa Sp. z o.o. 5 lutego 2016 r. uzyskał akredytację Ministerstwa Rozwoju w zakresie świadczenia proinnowacyjnych usług: http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/pierwsze-osrodki-innowacji-z-akredytacja-ministerstwa-rozwoju/
Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do współpracy na etapie przygotowywania wniosków o dofinansowanie w ramach Poddziałania 2.3.1. PO IR pt.: „Proinnowacyjne usługi IOB dla MSP”.

CZYTAJ WIĘCEJ

O Naszym klastrze


Instytut Doradztwa Sp. z o.o. jest koordynatorem Klastra Zrównoważona Infrastruktura.

W tym zakresie nasza instytucja zajmuje się: wdrażaniem wyników prac badawczo-rozwojowych, dostarczaniem  do biznesu rozwiązań przydatnych w obszarach związanych z branżą budowlaną, informatyczną i automatyki przemysłowej.

Instytut na rzecz członków Klastra zrealizował inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dwa prototypowe budynki zero-energetyczne (jednorodzinny 180 m2 oraz biurowo-produkcyjny 1000 m2) zostały wykonane w oparciu o własne autorskie rozwiązania w zakresie konstrukcji, materiałów energooszczędnych i systemów OZE. Budynki są równocześnie laboratoriami, gdzie prowadzimy prace badawczo-rozwojowe i doradcze dla członków klastra www.klasterzi.pl

Instytut Doradztwa posiada również mobilne laboratorium innowacyjnego budownictwa – jest to specjalny pojazd wyposażony w ultranowoczesny sprzęt do diagnostyki energetycznej w budownictwie. Dzięki laboratorium możliwe jest wykonanie prac badawczych w terenie w zakresie szczelności powietrznej budynków, badań termowizyjnych, badań parametrów klimatu lokalnego i komfortu termicznego, badań współczynnika przenikania ciepła oraz wilgotności przegród.

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych usług.

Instytut Doradztwa posiada certyfikaty


Członkostwo w Organizacjach


Międzynarodowe Stowarzyszenie KNX

Niemieckie Stowarzyszenie Zarządzania Środowiskowego, propagujące ideę zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska, największa europejska inicjatywa prośrodowiskowa zrzeszająca ponad 500 członków z różnych branż.

Polish Green Building Council/ Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – organizacja pozarządowa, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Skip to content