W dniach od 27 do 29 marca 2019 roku przedstawiciel należącej do Klastra Zrównoważona…

1-03-2019, Written by 0 comment

W dniach od 27 do 29 marca 2019 roku przedstawiciel należącej do Klastra Zrównoważona Infrastruktura spółki Eturia -prezes zarządu Rafał Łobocki gościł w Brukseli podczas uroczystej konferencji kończącej międzynarodowy projekt Cokleeco w ramach Program Erasmus Plus.

Projekt miał na celu zbliżenie między edukacją a światem gospodarczym, które jest kluczowym elementem w procesie zatrudnienia młodych ludzi, zarówno w Polsce, jak i we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Eturia Sp.zo.o i Klaster Zrównoważona Infrastruktura są oficjalnymi partnerami projektu z ramienia polskich przedsiębiorstw. W Polsce koordynatorem projektu było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli z siedzibą w Krakowie. Projekt w którym uczestniczyły szkoły i przedsiębiorcy z pięciu krajów europejskich przyczynił się do wypracowania wspólnej ścieżki kształcenia zawodowego dla uczniów i nauczycieli. W ramach programu przedstawicieli  firmy Dom Plus Sp.zo.o. , którzy należą do klastra przeprowadzili praktyczne szkolenia pilotażowe z zakresu inteligentnego budownictwa pasywnego w dwóch krakowskich szkołach: Zespole Szkół Budowlanych nr 1 oraz Zespole Szkół Budowlanych „Chemobudowa”.

Kolejnym etapem projektu będzie międzynarodowa wymiana między partnerami połączona z  realizacją: szkoleń, staży dla uczniów i nauczycieli w polskich przedsiębiorstwach.


Prezentacja projektu Cokleeco

Avatar
Instytut Doradztwa

Skip to content