20-21 lutego – Przedstawiciele Klastra Zrównoważona Infrastruktura gośćmi w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 oraz Zespole Szkół Budowlanych PBP – „Chemobudowa -Kraków” S.A.

1-03-2019, Written by 0 comment

W dniach od  20 do  21 lutego  przedstawiciele  Klastra Zrównoważona Infrastruktura gościli w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 oraz Zespole Szkół Budowlanych PBP – „Chemobudowa -Kraków” S.A.

Tematem prowadzonej prezentacji  – szkolenia dla nauczycieli i uczniów była tematyka dotycząca domów pasywnych. Przyszli młodzi budowlańcy, instalatorzy dowiedzieli się z jakich elementów wykonuje się domy pasywne, jak wyglądają  instalacje oraz  koszty realizacji takiej budowy.

Szkolenia odbywały się w ramach realizowanego od 2 lat międzynarodowego projektu pn. Cokleeco COmmon KnowLEdge between Education and Company  – szerzenie wzajemnej wiedzy pomiędzy systemem edukacji a przedsiębiorstwami) w ramach programu Erasmus+, Akcja 2. Założeniem projektu jest rozwój, animowanie współpracy między szkołami i firmami celem realizacji wspólnych działań  w zakresie edukacji zawodowej.

Organizatorem projektu w Polsce jest Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  Instytut Doradztwa Sp. zo.o. , który jest partnerem projektu czynnie uczestniczy w pracach projektowych.

W ramach projektu jego partnerzy spotykali się już kilka razy. Wspólne onsultacje odbywały się między innymi we Włoszech i Francji. Pod koniec marca 2019 uczestnicy projektu będą gościli w Brukseli aby omówić rezultaty całego projektu i wyciągnąć wnioski dotyczące przyszłości systemu edukacji zawodowej.

Avatar
Instytut Doradztwa

Skip to content